Kurty a zázemí

Od roku 2017 je v letní sezóně k dispozici 5 antukových kurtů.
Zázemí tvoří malá klubovna, šatny, WC a sprchy muži a ženy.
Zajišťujeme i nejnutnější občerstvení (pivo, nealkoholické nápoje a drobné sladkosti).

V zimní sezóně cca od ½ října do ½ dubna jsou k dispozici 2 antukové kurty (č. 1 a 2) v tenisové přetlakové hale.
V roce 2018 bylo do haly nainstalováno zcela nové osvětlení, zajišťující lepší viditelnost. Byla zrekonstruována strojovna, aby nedocházelo k výpadkům topení. Současně je dostupný nový online rezervační systém.

Otevírací doba

LÉTO
Po – Pá 10.00 hod. – tma
So – Ne, svátky 9.00 hod. – tma
Po dohodě se správci je možné domluvit si hraní i v dřívějších hodinách.

ZIMA – HRANÍ v HALE: 8.00 hod. – 22.00 hod.

Historie oddílu

Začátek budování kurtů č. 1 a 2 spadá do roku 1956, posléze založen tenisový oddíl v roce 1960 – vzorný oddíl II. stupně. Následoval částečný útlum a teprve od roku 1965, zásluhou manželů Šorfových, došlo k obnovení činnosti oddílu. Postupně vznikala nová družstva žáci, dorost, dospělí A a B družstvo. A družstvo dospělých dosáhlo největších tenisových úspěchů, když z Okresního přeboru postupovalo až do nejvyšší Krajské soutěže z K4 do K1. V těch letech byl již předsedou oddílu profesor Miloš Žďárecký, který zdárně vedl oddíl po dobu delší než 20 let.

V 80. letech byly vybudovány kurty č. 3 a 4 a následně kurt č. 5. V roce 2001 se podařilo za výrazného přispění manželů Talackových a Josefa Růžičky postavit přetlakovou tenisovou halu na kurtech č.1. a 2. A vybudovat novou klubovnu se zázemím. I přes katastrofální povodně v roce 2002 a 2013 se vždy podařilo obnovit sportovní činnost na kurtech. Pořádaly se mezinárodní turnaje a turnaje se slavnými osobnostmi (Josef Dvořák, Karel Šíp, Pavel Nový,….).

V současné době je již aktivní pouze družstvo veteránů, které v posledních 10 letech ovládlo oblastní soutěž veteránů.
Pravidelně se koná každoročně turnaj Dr. Růžička, turnaj Heinekenu a Silvestrovský turnaj (poslední dva jsou otevřeny pro veřejnost).